Aktuální datum
O nás

  1. /
  2. O nás

Několik slov úvodem

Historie družstevního obchodu na Valašsku začíná rokem 1896, kdy si zákaznící založili 1.družstvo – prodejnu ve Vsetíně. Jejich příkladu časem následovali obyvatelé Jasenky, Rokytnice, později i dalších okolních obcí. Před 2. světovou válkou provozovala Budoucnost Ostrava na Vsetínsku 21 prodejen.

Současná podoba družstva se datuje rokem 1956. Největšího rozmachu jsme ve své obchodní činnosti jsme dosáhli v 80. letech minulého století, kdy jsme provozovali 267 prodejen a 126 hostinců a restaurací. V roce 1992 došlo k úpravě prodejní sítě vlivem restitucí provozoven veřejného stravování a některých prodejen. V roce 1999 jsme vstoupili do společnosti VASO, čímž jsme získali větší podíl na trhu ve Vsetíně a Valašském Meziříčí. V současnosti provozujeme 73 potravinářských prodejen, 6 prodejen průmyslového zboží, 5 stavebnin a 1 prodejnu cash&carry.

Zásobování těchto prodejen probíhá především z našeho velkoobchodního skladu v Hovězí. Vlastní prostory, které družstvo nevyužívá, pronajímá dalším podnikatelům.

Hlavní náplní činnosti družstva je maloobchodní prodej širokého sortimentu potravin, nápojů, průmyslového a drogistického zboží denní potřeby. Také zajišťujeme pro naše zákazníky a členy velký počet prodejních akcí, věrnostní program – COOP Dobrá karta a ve většině prodejen řadu doplňkových služeb: mimo běžného placení – placení platební kartou, dobíjení mobilních telefonů, výběr hotovosti při nákupu (cash back), přijímáme stravenky Ticket Restaurant, Sodexo -gastro pass, Cheque Dejeuner, Ticket Compliments (dárkový – berou jen vybrané prodejny), ale také jsme účastníky celodružstevních projektů jako COOP Mobil a loterie SAZKA (Lottery inside). Více o některých projektech je v oddíle aktuality.

Naším cílem je být zákazníkům co nejblíže, a to nejen z hlediska rozmístění prodejen a co nejlépe naplňovat moto českých spotřebních družstev … VŠECHNO DOBRÉ.

Družstvo je členem zájmového sdružení Svaz českých a moravských spotřebních družstev (od roku 2009 bylo přijato mezinárodní označení COOP) a nákupní aliance COOP Morava s.r.o.